Mazagrande | ochutnej #zvědavost

O co jde?

Mazagrande není jen další nová ochucená limonáda nebo energeťák. Je to osvěžující nealkoholický nápoj, který v sobě spojuje jemně perlivé přírodní citrusové šťávy a kávový extrakt. Originální chuť a přirozená energie kávového osvěžení dokáže v každém probudit zvědavost. A navíc si můžete vybrat hned ze čtyř příchutí.

Bez přidaného cukru?

Mazagrande chutná svěže citrusově s nádechem vůně a chuti kávy. Neobsahuje žádný přidaný cukr. Obsahuje pouze cukr z ovoce, pocházející z jablečné šťávy a dalších ovocných šťáv. Navíc neobsahuje žádné alergeny, je tedy bezlepkový a bezlaktózový.

Opravdová káva?

Káva v Mazagrande je z vysoce kvalitního kávového koncentrátu, který je připravený ze zrn Arabica. Mazagrande má 4 příchutě a každá plechovka se liší kromě příchutě i množstvím kofeinu. V Mazagrande Classic najdete 11 mg kofeinu/100 ml, příchuť Brusinka a Fresh Citrus nakopnou ještě více s 22 mg kofeinu/100 ml a Mazagrande Forte dodá pořádnou dávku energie třeba na cestách nebo při učení, obsahuje kofeinu ze všech příchutí nejvíce, a to až 36 mg kofeinu/100 ml.

Opravdu přírodní složení?

Je to tak! Mazagrande je vyrobeno na přírodním základu – kromě vody, kávového extraktu a dalších složek obsahuje sladící jablečný koncentrát, koncentrované ovocné šťávy (citron, grapefruit), přírodní citronové aroma, citronový extrakt.

Co je to za kombinaci?

Zvědavost je také o spojení netradičních kombinací. Co vznikne spojením kávy a citrónů? Kávy a limetky nebo kávy a brusinky? Na první pohled neslučitelné, ale nejsou věci, které si oblíbíme až po delší době, nakonec ty, které si zamilujeme a už je nepustíme? Přesně takhle je to s Mazagrande. Tohle netradiční spojení ale vzniklo už dávno a nakonec mělo úspěch. Ostatně o tom, jak to vzniklo si přečtěte o řádek níž.

Kde se to vzalo?

Mazagrande staví na historii dávného nápoje – mazagranu. Mazagran vznikl tak trochu ze zvědavosti, a to když francouzští legionáři v Alžírsku dumali nad tím, jak nejlépe zahnat žízeň ve spalujícím vedru. Jejich zvědavost je dovedla až ke spojení kávy a citronové šťávy se sodovkou. Výsledkem byl osvěžující nápoj pojmenovaný podle pevnosti Mazagran, kterou zrovna obléhali. Od té doby se nápoj postupně šířil dál po světě, uchytil se hlavně v Portugalsku a poslední dobou si získává čím dál větší popularitu i u nás. Obzvláště ve velkých městech můžete narazit na moderní „trendy“ kavárny, které tento nápoj v různých podobách nabízejí, a je spousta baristů, kteří vám jej na požádání rádi připraví.

Rádi bychom ti poskytli ze stránek co nejlepší zážitek, o nich to totiž přece v životě je.
Stisknutím tlačítka „OK“ souhlasíš s tím, abychom ti poskytovali smysluplné a užitečné služby na základě tvých údajů o sledování.